Далас Старс 1-4 Сейнт Луис Блус (1-1, 0-2, 0-1)

Роби Фабри и Пол Щастни с гол и асистенция и Брейън Елиът с 27 спасявания помогнаха на Сейнт Луис да победят Далас като гости и да поведат с 3-2 в серията.

„Ние работихме здраво през цялата серия, за да си дадем повече възможности за гол." - каза Трой Брауър. „Миналата серия играхме два мача повече отколкото ни се искаше. Научихме много от тези ситуации."

Играещият първи плейоф Дмитрий Яшкин отбеляза победния гол в средата на втората част. Трой Брауър също вкара едно попадение.

Фабри откри резултата, когато негов удар се отклони от кънката на играч на домакините и шайбата изненада Кари Лехтонен. Голигоски изравни в 11-тата минута с далечен удар от левия кръг.

„Мисля, че играхме добре." - сподели Голигоски, „Мисля,че ранния мач ни разтревожи малко. Започнахме добре и играхме солидно."

Яшкин вкара решителния гол за 2-1 в 31-вата минута. Лехтонен спаси първия му удар, но Яшкин направи добавка до близката греда. Брауър увеличи на 3-1 когато оставаха 2:18 мин. до края на втората част. Шайбата отскочи към Брауър, който остана на празна врата. Ударът му не уцели добре шайбата, но тя все пак успя да влезе.

Пол Щастни отбеляза в края традиционния гол на празна врата.

Снимка 232708

Уошингтън Кепиталс 3-1 Питсбърг Пингуинс (1-1, 2-0, 0-0)

„Столичани" останаха в играта и намалиха резултата в серията на 1-3.

„Ние се събрахме след тренировката и си говорихме. Ние знаехме, че сме силно притиснати." - каза защитникът Карл Азнър. „Никой не иска да отпадне толкова рано,"

Александър Овечкин, ТиДжей Оши и Джъстин Уйлямс отбелязаха за Уошингтън. Овечкин каза след мача - „Ние не се предаваме. Няма значение в каква ситуация сме. Ние знаехме, че трябва да го направим. Не можем да спрем," Руснакът отбеляза страхотен гол след 4:04 мин. игра със силен удар под гредата.

Крис Куниц отбеляза почетния гол за Пингвините в 7-та минута при числено преимущество.

Следващият шести мач е в Питсбърг.

Сан Хосе Шаркс 5-1 Нешвил Предейтърс (2-1, 2-0, 1-0)

Бомба на Гарисън донесе победата на Тампа

Лайтинг спечелиха втора поредна среща в добавеното време

Серия   М1 М2 М3 М4 М5 М6 М7
Тампа Бей Лайтинг (А2) 3-1 Ню Йорк Айлъндърс (УК) 3-5 4-1 5-4пр 2-1 08.05 10.05 12.05
Уошингтън Кепиталс (М1) 2-3 Питсбърг Пингуинс (М2) 4-3пр 1-2 2-3 2-3 3-1 10.05 12.05
Далас Старс (С1) 2-3 Сейнт Луис Блус (С2) 2-1 3-4пр 1-6 3-2пр 1-4 09.05 11.05
Сан Хосе Шаркс (Р3) 3-2 Нешвил Предейтърс (УК) 5-2 3-2 1-4 3-4пр 5-1 09.05 12.05