Ню Йорк Айлъндърс 1-2пр Тампа Бей Лайтинг (1-0, 0-0, 0-1, 0-1)

Тампа спечели втора поредна среща в Ню Йорк в добавеното време. Далечен удар на Джейсън Гарисън в 61:34 мин. изненада вратаря Томас Грейс и увеличи преднината на отбора си на 3-1 победи.

„Той изстреля бомба отдалече." - каза треньора на Тампа Жон Купър. „Трябваше да поставим шайбата на място откъдето той може да стреля."

През по-голямата част от двубоя „Лайтинг" изоставаха в резултата, но накрая доминираха изцяло. Тампа Бей може да приключи серията в неделя на свой терен.

За втора поредна среша Никита Кучеров, вкара важен гол в третата част. Този път не трябваше да чака до последната минута. Кучеров изравни след 47:49 мин. игра с бърз удар отляво, след като получи подаване от Тайлър Джонсън, който беше зад вратата. Бен Бишъп направи 27 спасявания за победителите.

Снимка 232584

„Аз не мога да искам по голямо усилие от нашите момчета." - сподели Джак Капуано наставник на домакините, „Този удар имаше очи." - визирайки удара на Гарисън."

Айлъндърс поведоха в 5-тата минута, използвайки числено преимущество. Томас Грейс направи 19 спасявания. Грейс трябваше да излезе в началото на втората част заради счупена кънка. Това даде възможност на новобранеца Жан-Франсоа Берубе да пази 4:47 минути и да направи 2 спасявания.