Филаделфия спечели последното място в Източната конференция, даващо право на участие в плейофите, след като в последния си мач от редовния сезон в НХЛ победи Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 след изпълнение на дузпи.

Мат Карли изравни в 6:54-та минута на третата част, а защитникът Клод Жиру вкара победната дузпа. В първия кръг на плейофите Филаделфия ще срещне Ню Джърси.

Ню Джърси завърши втори на Изток, след като в последния си мач от редовния сезон победи Бъфало с 2:1. Шампионът Питсбърг се наложи тази нощ с 6:5 над Ню Йорк Айлендърс и в първия кръг на плейофите ще играе с Отава.

Лидерът на Изток Вашингтон загуби от Бостън с 3:4 след дузпи и стартира плейофите срещу 8-ия Монреал. Бостън среща Бъфало в първия кръг на плейофите.

На Запад номер 1 в редовния сезон Сан Хосе ще играе с Колорадо. Детройт, който миналата година загуби финала за Купа "Стенли" от Питсбърг стартира битката в плейофите срещу Финикс. В последния си мач от редовния сезон Детройт победи Чикаго с 3:2 след продължение.

Номер 2 на Запад Чикаго среща Нешвил, а четвъртата плейофна двойка е Ванкувър - Лос Анджелис. "Кралете" се класират за плейофите за пръв път от сезон 2001/2002.

Стивън Стамкос (Тампа Бей) и Сидни Кросби (Питсбърг) си разделиха голмайсторския приз за номер 1 в редовния сезон, след като и двамата имат по 51 попадения. Кросби водеше с 51:50 преди последния кръг тази нощ, но Стамкос се разписа в последните секунди при победата на Тампа Бей с 3:1 като гост на Флорида.