Сидни Кросби се отчете с хеттрик при победата на Питсбърг с 5:4 над Бъфало в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Капитанът на действащите шампиони се изравни с Патрик Марло от Сан Хосе на върха на класацията за най-много голове през сезона. И двамата имат по 37 попадения в противниковите врати.

Йонас Хилер спаси 33 шайби за втория си мач през сезона без допуснат гол при победата на Анахайм с 3:0 над Флорида. Райън Гецлаф, Теему Селани и Кори Пери вкараха по един гол за успеха на Анахайм, който беляза завършването на серия от шест гостувания и прекрати поредицата от пет домакински победи на Флорида.

Майк Ричардс вкара два пъти, а Рей Емери спаси 18 шайби за третия си мач без допуснат гол този сезон при победата на Филаделфия с 3:0 над Калгъри. Ричардс разби равенството точно в средата на мача - 10:15 минути след началото на втората част, в изпълнена с рикошети атака. Основен принос за гола, въпреки и случайно, имаше Симон Ганье.