Отборът на Швеция постигна убедителна победа над отбора на Казахстан със 7:3  (3:1, 3:0, 1:2) в мач от предварителна група "А" на Световното първенство по хокей на лед в Русия. В състава на победителите хеттрик реализира Густав Нюквист. Останалите попадения бяха дело на Микаел Баклунд, Линус Класен, Адам Ларсон и Александър Венберг. За Казахстан се отличиха Дъстин Бойд, Владимир Маркелов и Роман Савченко.

Това е трета победа за шведите, след която те оглавиха класирането в групата с 8 точки. Толкова има и Чехия на второто място, но е с един мач по-малко.

В другия мач от групата Швейцария и Латвия сътвориха истинско зрелище. "Кръстоносците" победиха с 5:4 (0:0, 3:3, 2:1), но срещата премина през множество перипетии. След безрезултатна първа третина, швейцарците поведоха набързо с 3:0 във втората след голове на Нино Ниделрайтер на два пъти и Грегори Хофман. Още преди края на частта обаче Латвия изравни след голове на Микелис Редихс - два и един на Роналдс Кенинс.

В третата третина Свен Андригето отново даде аванс за швейцарския отбор 5.56 минути след началото й, но Алексейс Сироковс пак изравни по-малко от минута по-късно. Решителният гол отбеляза Ерик Блум минута и половина преди края на срещата.

Победата позволи на Швейцария да излезе на трето  място в групата със 7 точки като изпревари Русия, която има 6. Но руснаците са с мач по-малко, а в следващия кръг двата отбора ще се срещнат помежду си.

В група "Б" на шампионата Словакия записа втора поредна загуба. Беларус постигна обрат и се наложи с 4:2 (0:0, 0:2, 4:0). Андрей Секера и Томаш Юрко дадоха аванс за словаците след голове във втората част. Обратът дойде в последната третина с последователни попадения на Кирил Готовец, Артур Гаврус, Андрей Степанов и Шарл Линге. Победата беше първа за Беларус и тя заема предпоследното място с 3 точки, а Словакия остава трета с 6 точки.

В другия мач от групата Финландия се справи без особени усилия с аутсайдера Унгария с 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Това беше четвърта поредна победа за финландците, която им позволи да оглавят класирането в групата с пълен актив от 12 точки, а Унгария остава на последното място с 0 точки.