Сейнт Луис Блус 3-2 Чикаго Блек Хоукс (2-1, 0-1, 1-1)

Трой Броуер захапа ръката, която преди го е хранила, помагайки на Сейнт Луис да елиминира шампионите от Чикаго.

"Това беше най-грозният, който съм вкарвал и вероятно най-бавният." - каза Броуер. "Аз се пошегувах, че ако не го бях вкарал трябваше да се откажа от хокея."

Броуер, който спечели купа Стенли с Чикаго през 2010-а г., отбеляза след 49 минути игра за победата с 3-2. Сейнт Луис продължават във втория кръг за първи път след 2012-а г. Трой продължи пас на Роби Фабри и шайбата срещна гредата. Голът дойде от последвалия удар от добавка на празна врата, след като при първия опит Броуер се размина със шайбата.

Брент Сийброк замалко не изравни, когато 3:30 мин. преди края, когато негов удар през куп играчи срещна и двете греди.

Брайън Елиът спаси 31 удара за Сейнт Луис. Йори Лехтера - Колтон Парайко отбелязаха другите два гола за "Блус" в първата част.

Сейнт Луис Блус ще играят с победителя от Централаната дивизия, Далас Старс елиминирал Минесота Уайлд.

Снимка 230863

Нешвил Предейтърс 3-1 Анахейм Майти Дъкс (0-0, 2-1, 1-0)

В Нешвил домакините се добраха до седми мач след победа с 3-1.

Матиас Екхолм, Фжеймс Нийл и Ший Уебър вкараха за "Предейтърс". Последният гол бе на празна врата 10 сек. преди края. Вратарят Пека Рине направи 26 спасявания.

Райън Кеслер отбеляза за гостите 14 сек. преди края на втората част при числено преимущество.

Геният на Джон Таварес изхвърли „Пантерите" от битката за „Стенли Къп"

Сейнт Луис Блус (С2) 4-3 Чикаго Блекхоукс (С3) 1-0пр 2-3 3-2 4-3 3-4пр 3-6
Анахайм Майти Дъкс (Р1) 3-3 Нешвил Предейтърс (УК) 2-3 2-3 3-0 4-1 5-2 1-3 27.04
Лос Анджелис Кингс (Р2) 1-4 Сан Хосе Шаркс (Р3) 3-4 1-2 2-1пр 2-3 3-6