Ню Йорк Айлъндърс 2-1 Флорида Пантърс (0-1,0-0, 1-0, 1-0)
След 8,381 дена Ню Йорк Айлъндърс успя да се класира за втория кръг на плейофите. За последен път това се случи през далечната 1993-а г.

Айлъндърс ще играят срещу другия тим от Флорида, Тампа Бей Лайтинг. Двата тима се срещнаха за последно през 2004-а г., когато впоследствие Тампа спечели купа Стенли.

„Не мога дори да се осъзная," - каза Таварес. „Доволен съм, че стана защото крака ми започна да се схваща в този момент. Доволен съм, че повече не ми се наложи да се пързалям. Очевидно беше прекрасно да виждаш всичко наоколо да е оранжево и синьо."

Капитанът на домакините Джон Таварес се изяви точно в необходимия момент, вкарвайки победното попадение в 11-тата минута на второто продължение. В първия момент Роберто Луонго спаси удара на останалия срещу него Таварес. Нападателят взе шайбата, завъртя се с нея зад вратата и я вкара в далечния десен ъгъл.

Вратарят на Флорида Роберто Луонго спаси 48 удара, 18 от които в добавеното време. „Когато тръгна да бие първи път, аз направих крачка напред за да го посрещна. Усетих, че съм спасил, но загубих баланс. Не можах да възстановя позицията си. Трябва да му оттдам заслуженото."

Джонатан Хубердьо откри за Пантерите една минута преди края на първата част. Джон Таварес изравни 53.2 секунди преди края на редовното време, когато използва излизане на Луонго и вкара на празна врата.

Снимка 230651

Филаделфия Флайърс 0-1 Уошингтън Кепиталс (0-0, 0-1, 0-0)
Победителите от редовния сезон Уошингтън успяха да се справят в Уелс Фарго Сентър с домакините от Филаделфия. „Столичани" ще играят в следващия кръг с Питсбърг Пингуинс. Двата тима ще се срещнат за първи път от 1991-а г. Пингвините имат седем победи от осем играни плейофа.

Брейдън Холтби направи 26 спасявания, като за 20-ти път успя в плейофна серия да опази врата си суха.

Снимка 230648

„Аз исках веднъж да стане." - каза Бакстрьом. „На вратарите им е много трудно, когато шайбата е високо."

Никлас Бакстрьом вкара единствения гол в средата на втората третина. След бърза контраатака Овечкин подаде в центъра Маркус Йохансон, който я продължи вдясно към Бакстрьом. Шведът под малък ъгъл нанесе силен удар точно под горната греда.

Минесота Уайлд 4-5 Далас Старс (0-3, 0-1, 4-1)

„Акулите" от Сан Хосе схрускаха „Кралете"

Далас Старс (С1) 4-2 Минесота Уайлд (УК) 4-0 2-1 3-5 3-2 4-5 5-4
Сейнт Луис Блус (С2) 3-3 Чикаго Блекхоукс (С3) 1-0пр 2-3 3-2 4-3 3-4пр 3-6 25.04
Анахайм Майти Дъкс (Р1) 3-2 Нешвил Предейтърс (УК) 2-3 2-3 3-0 4-1 5-2 25.04 27.04
Лос Анджелис Кингс (Р2) 1-4 Сан Хосе Шаркс (Р3) 3-4 1-2 2-1пр 2-3 3-6