Далас Старс 1-6 Сейнт Луис Блус (0-3, 0-2, 1-1)

Сейнт Луис поведе от самото начало и отстрани Далас на негов терен след победа в седмата среща. Блус се класираха за финала на Западната конференция за първи път от 2001-а година.

„Извършихме много тежка работа с тези момчета, получи се много сполтен колектив. Ние бяхме с гръб опрян до стената в последните две срещи., но играхме нашия хокей когато беше необходимо."- каза капитанът на Сейнт Луис.

Дейвид Бейкс, Патрик Берглунд, Трой Брауър, Роби Фабри и Пол Щастни направиха общо 13 точки, голове плюс асистенции, Бриан Елиът спаси 31 удара за сейнт Луис, които поведоха с 0:4 в Американ Ерлайнс Сентър в Далас.

Сейнт Луис спечелиха три от победите си в тази серия като гости. Те сега очакват победителя от серията между Сан Хосе и Нешвил, с когото ще играят в неделя. Блус са печелили само два пъти серия от 7 мача. За последен път това стана през 1968-а година в първия им сезон в НХЛ.

Брауър, Фабри и Щастни вкараха по един гол и направиха по две асистенции. Владимир Тарасенко отбеляза на празна врата 4:40 мин. преди края. Гостите поведоха с 0:3 още в първата част чрез Фабри, Щастни и Берглунд. Вратарят на домакините Кари Лехтонен спаси пет удара, но допускайки три шайби беше сменен от Анти Ниеми.

Снимка 233535

В началото Далас имаха няколко шанса. Джейсън Демерс накара Елиът да спаси силен удар още във втората минута. Елиът беше изваден в шестата среща и до последно не се знаеше дали ще започне в този мач.

Далас и Нешвил докараха сериите до седми мачове

Кари Лехтонен спаси „звездите"

Днес започва финалната серия в Източната конференция. Един срещу друг ще застанат Питсбърг и Тампа Бей. Домакинското предимство е за Пингвините.

Далас Старс (С1) 3-4 Сейнт Луис Блус (С2) 2-1 3-4пр 1-6 3-2пр 1-4 3-2 1-6
Сан Хосе Шаркс (Р3) 3-3 Нешвил Предейтърс (УК) 5-2 3-2 1-4 3-4пр 5-1 3-4пр 12.05