Сейнт Луис Блус 2-3 Далас Старс (0-3, 1-0, 1-0)

Треньорът на Далас Линди Ръф най-добре обясни победата на своя отбор: „Може да сменим написаното за петата среща, когато описваме колко добре е играл Бриан Елиът и сложим името на Кари Лехтонен," И в двата мача вратарите определиха победителя. Лехтонен направи 35 спасявания. Особено важно беше това в последните секунди след удар на Джейдън Шварц.

Далас вкара 3 гола в първата третина и това накара треньора на домакините да смени своя вратар Елиът с Джейк Алън. Матиас Йенмарк и Върнън Фидлер вкараха в рамките на 20 секунди. Джейсън Спеца покачи на 0-3 при числено превъзходство. Елиът имаше голяма вина за гола.

Алекзандър Стийн намали за 1-3 във втората част. Берглунд отбеляза втория гол за „Блус", когато оставаха 11 минути. Неистовият натиск на домакините не можа да се ученчае с изравнителен гол.
Те отправиха общо 75 удара в посока към вратата.

Сейнт Луис не можа да зарадва 19,808 зрители, които бяха изкупили всички билети. Седмата решителна среща е в сряда в Далас.

Нешвил Предейтърс 4-3пр Сан Хосе Шаркс (1-2, 1-0, 1-1, 1-0)

Виктор Арвидсон отбеляза в продължението за първи път в плейофи за Стенли къп и донесе победата на Нешвил. „Предейтърс" изравниха серията и в четвъртък в Сан Хосе ще се изиграе последната седма среща.

„Наистина се почувствах добре, страхотно" - каза Арвидсон. „Беше велико чувство да видиш как шайбата влиза в мрежата, наистина беше страхотно."

Арвидсон се добра до шайбата в зоната на гостите, напредна на скорост отляво и нанесе неспасяем удар под горната греда на Мартин Джонс.

„Акулите" поведоха с 0-2 и после с 3-3. Колин Уилсън изравни 7:16 мин. преди края. Джеймс Нийл подаде прострелно и Уилсън, който беше пред вратата, само промени посоката на движение на шайбата.

Преди това Коучър вкара за 2-3 при числено превъзходство с удар отляво, използвайки нарушения баланс на Пекка Рине. Крис Тиерни отбеляза първите два гола за Сан Хосе.

Роман Джоси намали са 1-2. Райън Йохансен изравни с техничен гол в началото на втората част. Той технично преодоля Джъстин Браун и с вътрешен удар вкара шайбата във вратата.

Тампа Бей Лайтинг (А2) 4-1 Ню Йорк Айлъндърс (УК) 3-5 4-1 5-4пр 2-1 4-0
Уошингтън Кепиталс (М1) 2-3 Питсбърг Пингуинс (М2) 4-3пр 1-2 2-3 2-3 3-1 10.05 12.05
Далас Старс (С1) 3-3 Сейнт Луис Блус (С2) 2-1 3-4пр 1-6 3-2пр 1-4 3-2 11.05
Сан Хосе Шаркс (Р3) 3-3 Нешвил Предейтърс (УК) 5-2 3-2 1-4 3-4пр 5-1 3-4пр 12.05