Сейнт Луис Блус е на победа от спечелване на първа "Купа Стенли" в историята си. Тимът от щата Мисури победи като гост Бостън Брюинс с 2-1 и поведе с 3-2 победи.

Давид Перон отбеляза победния гол 10 минути преди сирената, с което направи резултата 2-0 в полза на Сейнт Луис. Райън О'Рейли беше извел гостите напред в първата минута на втората третина.

Сейнт Луис Блус отново изравни финалната серия в НХЛ срещу Бостън Брюинс

Домакините се съвзеха след съкрушителното попадение в третата среща

Натискът на Бостън доведе до едно попадение на Джейк Дебруск след 53:32 минути игра, но за повече нямаха сили. Джордан Бинингтън отрази 38 изстрела отправени към вратата на победителите.

Шестият мач е в неделя в Сейнт Луис, когато Бостън имат нужда от задължителна победа, за да си осигурят решаващ седми мач у дома. В противен случай Сейнт Луис за първи път ще вдигнат най-престижния трофей в хокея на лед - "Купа Стенли".