Сейнт Луис Блус спечели второто си домакинство срещу Бостън Брюинс с 4-2 и изравни финалната серия в НХЛ на 2-2 победи.

Финландия победи Канада и е с трета Световна титла в хокея на лед

Марко Антила донесе обрата за победителите

Домакините се съвзеха след поражението в трета среща с 2-7 и контролираха играта. Райън О'Рейли откри резултата след само 43 секунди игра. Чарли Койл изравни за Бостън в 14-ата минута, а Владимир Тарасенко възстанови преднината на Сейнт Луис две минути по-късно.

Финална серия: Бостън Брюинс - Сейнт Луис Блус  4-2, 2-3пр, 7-2, 2-4 - 07.06, 10.06

Във втората третина падна само едно попадение. Брендън Карло вкара втори гол за Бостън в 35-ата минута след асистенция на Патрис Бержерон.

Снимка 426921

О'Рейли вкара, оказалия се победен гол за домакините 9 минути преди сирената. Брейдън Шен оформи крайното 4-2 на празна врата 86 секунди преди края.

Петата среща е в Бостън в нощта на четвъртък срещу петък от 03:00 часа.