Завършиха срещите от груповата фаза на световното първенство до хокей на лед при дамите. САЩ победиха Русия с 8:0, а Канада - Финландия с 6:1

Американките започнаха с вихрено темпо и още в 7-мата минута водеха с 2:0 с голове на Койн и Ламорьо. Докрая на частта Келър покачи на 3:0. В последната третина победителките отбелязаха нови пет гола за крайното 8:0. Голмайсторката Хелън Найт беше точна на два пъти. Рускините отново смениха вратарките си след втория гол. Има голяма вероятност двата отбора да се срещнат отново на полуфинала в неделя.

Канада се справи с лекота с Финландия с 6:1 в генерална репетиция преди решителните двубои.

При по-слабите отбори и двете срещи завършиха наравно след продължение от 5 минути. Чехия и Япония си отбелязаха по 2 гола. За излъчване на победителя бяха необходими 14 дузпи. Химларова донесе победа  за Чехия като отбеляза три пъти. За Япония вкараха Осава и Кумо, но Укита не можа да преодолее Песларова при последното изпълнение.

В другата среща Швеция и Швейцария също стигнаха до дузпи след 1:1. Борквист донесе победата за скандинавките, на които не се наложи да изпълняват последния наказателен удар след като швейцарките изпуснаха  и при трите си опита.

Така четвърфиналните двойки са: Финландия - Чехия и Русия - Швеция. Победителите ще срещнат на полуфиналите САЩ и Канада.

Япония и Швейцария в три мача ще излъчат кой ще изпадне от групата на майсторите.

Догодина Германия ще се завърне сред най-добрите след първото място спечелено на турнира в Дивизия I Група A игран в Дания.