Сан Хосе победи драматично Лос Анжелис с 4:3 след продължение и така се класира за полуфиналите в Западната конференция в Националната хокейна лига. Хокеистите на домакините постигнаха резултат 4:2 в четвъртфиналната серия.

Капитанът на гостите Джо Торнтън реализира решаващото попадение в 2:22 минута на добавеното време.

Торнтън асистира и при първия гол в мача на Кайл Уелууд, а за Сан Хосе се разписаха още Джейсън Дьомер и Дани Хийтли.Вратарят Анти Ниеми отрази 26 шайби за успеха.

Лос Анджелис на три пъти изоставаше в резултата в редовното време, но успяваше да изравни след точни удари на Джъстин Уилямс, Райън Смит и Тревър Люис.

В крайна сметка обаче в продълженията гостите, които завършиха на второ място на Запад в редовния сезон, взеха своето и продължават напред.

Както съобщихме по-рано, Тампа Бей спечели с 4:2 срещу гостуващия Питсбърг и изравни серията от първия кръг в Източната конферленция на 3:3 победи.