Тимовете на Сан Хосе и Отава записаха трети победи в четвъртфиналните плейофи в конференциите на Националната хокейна лига и са на по един успех от класиране за следващия етап от надпреварата.

В четвъртия мач от серията си срещу Нашвил, Сан Хосе победи с 5:4. Гол на Хартнел, четири минути преди края на редовното време, донесе успеха за домакините. За Сан Хосе три гола реализира Марло.

За две от попаденията му асистенции записа Торнтън. За Нашвил на ниво бе единствено Пол Кария, който записа гол и асистенция. Силен мач на вратата на Сан Хосе направи Тоскала, който отрази 58 удара.

Хокеистите на Отава победиха с 5:2 Тампа Бей, и също са на крачка от полуфинал в конференцията. Гостите узакониха успеха си във втората третина, в която вкараха три безответни шайби.

Основен виновник за победата на Отава бе Дани Хийтли, който вкара гол, и изработи още два. Попадение и асистенция добави Боби Спеца.

За Тампа Бей, Ричърдс вкара единият от головете и подаде за другия.

В серията между Детройт и Едмънтън, резултата е 2-2 успеха, като Детройт спечели четвъртия мач с 4:2, като гост. Силен мач за Детройт направи Ланг, с попадение и две асистенции. Шнайдер пък бе замесен при три от попаденията за Детройт.

С драма приключи четвъртия мач между Анахайм и Калгари, като Анахайм се наложи с 3:2, след продължения. С тази победа на Майти Дъкс резултатът в серията е 2-2.

Междувременно треньорът на Монреал Боб Гини обяви, че все още не е ясно кога в игра за отбора ще се завърне Саку Койву. Капитанът получи травма в окото в третия мач от плейофите с Каролина, като по спешност бе приет в болница. Лекарите са поискали минимум още 48 часа, преди да дадат повече яснота до колко е сериозна ситуацията.