ковалчукТимът на Атланта Трашърс разби отбора на Торонто Мейпъл Лийфс като реализира пет безотвени попадения при домакинството си в среща от поредния кръг на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

15-те хиляди зрители във „Филипс Арина" видяха много силна игра на своите любимци, както и цели пет попадения, като за тяхна радост всички те бяха в противниковата врата.

Пръв „канонадата" откри словакът Мариан Хоса, който се разписа в средата на първата част. След този гол обаче последва привидно „затишие пред буря", като до края на частта ново попадение не падна.

Още по-труден за домакините изглеждаше мача и в края на втората третина, тъй като те не откриваха пътя към вратата на „кленовите листа".

През последните 20 минути обаче гостите инкасираха цели 4 гола и победата на Атланта доби повече то изразителен характер.

Отново Хоса удвои преднината на тима си във 2-ата минута на заключителната част, а Меланби Скот реализира за 3:0 десет минути по-късно.

Седем минути преди края на срещата четвъртото попадение забоде Брад Ларсен, докато третия гол на Мариан Хоса оформи крайното 5:0 малко преди финалната сирена.

Този изразителен успех бе 16-ата победа за Атланта от началото на сезона при 11 поражения, който актив отрежда на тима първото място в Югоизточната дивизия на Източната конференция в НХЛ.

В друга среща от тази нощ Вашингтон Кепитълс изтръгна трудно победата от госта си Далас Старс и срещата завърши с крайното 4:3.

Срещата започна добре за домакините, които с голове на Ричард Зедник и  Крис Кларк успяха да вземат удобна преднина от два гола през първата част.

В началото на втората третина гостите върнаха едно попадение, дело на Юси Йокинен, но след нови два гола на Мат Петинджър и Александър Семин резултатът набъбна до 4:1. В края обаче домакините се отпуснаха и позволиха да им бъдат вкарани два гола, заради което им се наложи да „треперят" до последната сирена.