Далас Старс 3-4 пр Сейнт Луис Блус (1-3, 0-0, 2-0, 0-1)

С гол на рожденика Дейвид Бейкс след 70:58 мин. игра донесе победата на Сейнт Луис във втората среща от четвъртфиналната серия за купа Стенли. Така общият резултат стана 1-1.

„Най-лошата преднина в хокея е два гола." - каза треньорът на Блус Кен Хитчкок, „Най-много ме впечатли начинът ни на игра в добавеното време. Ние започнахме атакуващо и така приключи."

Вратарят на Далас Анти Ниеми спаси с кората си удар на Алекзандър Стийн, но Бейкс беше на точното място да вкара с добавка. Гостите бяха с числено преимущество 5-4 сле изгонване на Антоан Русел. Това е втори гол на Бейкс, който навърши 32 години, в добавеното време, след като отбеляза срещу Чикаго в първия двубой.

Трой Брауър вкара гол и направи асистенция. Другите две попадения за гостите отбелязаха Патрик Берглунд и Джоел Едмундсон. Брейън Елиът направи 31 спасявания.

Далас губеха след втората част с 1-3, но Матиас Йенмак след 44:35 мин.  намали. Капитанът Джейми Бен изравни 2:36 мин. преди и сирената и изпрати мача в продължение. Домакините бяха повели след 3:36 мин. с гол на Голигоски. Далас отправиха 29 удара в редовното време срещу 17 на победителите.

Серията се премества в Сейнт Луис за следващите две срещи.

Уошингтън, Далас и Сан Хосе започнаха с победи в четвъртфиналите за купа Стенли

ТиДжей Оши сбъдна детската си мечта

Сан Хосе Шаркс 3-2 Нешвил Предейтърс (0-0, 1-0, 2-2)

„Хубаво е да знаем, че водим, но това не гарантира нищо." - каза Павелски."Ние излязохме, играхме здраво, феновете бяха великолепни и ни предадоха много енергия,"

Сан Хосе е единственият отбор, който спечели двете си домакински срещи. Джо Павелски отбеляза решителния гол за 2-1 2:40 мин. преди сирената, използвайки излизане на Пекка Рине. Логан Коучър отбеляза „пауър-плей" гол през втората част. Мартин Джоунс направи 37 спасявания за „акулите." Джо Торнтън вкара на празна врата 55.6 сек. преди края.

Гостите отбеляза втория си гол две секунди преди края чрез Йохансен, койъо използва голямо меле пред вратата на Сан Хосе. Нешвил бележат много трудно при числено превъзходство. Снощи на три пъти не можаха да вкарат. Общо в плейофите те имат само два гола от общо 31 възможности с човек повече.

Снимка 231793

Серия   М1 М2 М3 М4 М5 М6 М7
Тампа Бей Лайтинг (А2) 1-1 Ню Йорк Айлъндърс (УК) 3-5 4-1 03.05 06.05 08.05 10.05 12.05
Уошингтън Кепиталс (М1) 1-1 Питсбърг Пингуинс (М2) 4-3пр 1-2 02.05 04.05 07.05 10.05 12.05
Далас Старс (С1) 1-1 Сейнт Луис Блус (С2) 2-1 3-4пр 03.05 05.05 07.05 09.05 11.05
Сан Хосе Шаркс (Р3) 2-0 Нешвил Предейтърс (УК) 5-2 3-2 03.05 05.05 07.05 09.05 12.05