Тимът на Ню Йорк Рейнджърс се изкачи на първа позиция в Атлантическата дивизия на Източната конференция след трудната победа над Флорида Пантерс с 4:3 в среща от поредния кръг на хокейната лига на САЩ и Канада.

Близо 17 хил. фенове в зала „Банк Атлантик Сентър” станаха свидетели на изключителното зрелище, в което се стигна до продължения.

Първи преднина взеха „рейнджърите” чрез чешкия ветеран Мартин Страка в 3-та минута на първата част. Отново той удвои преднината на гостите от Ню Йорк в самото начало на втората третина, но в средата на частта беларусинът Руслан Салей намали до 1:2.

Второто попадение за „пантерите” бе дело на крилото Найтън Ортън, който в края на третината изравни общия резултат.

В заключителните минути на редовното време двата тима си размениха по 1 гол като техни автори станаха Блеър Бетс за Ню Йорк и Джей Бумийстър.

По този начин двубоят отиде в продължения, където „рейнджърите” се оказаха по-находчиви и успяха да се наложат с 4:3, отнасяйки победата в града на „голямата ябълка”.

С този успех Рейнджърс събра катив от 17 точки и дели първото място с Ню Джърси, който обаче има мач по-малко.

В последната среща Детройт Ред Уингс нямаше проблеми срещу Едмънтън Ойлърс и взе категорична победа с 3:0 като домакин. Точни за „червените криле” бяха Даниел Клири, Хенрик Зетерберг и чехът Юри Худлер.

След 15 изиграни срещи Детройт е едноличен водач с 21 точки в Централната дивизия на Западната конференция, като има актив от 10 победи и 5 поражения.

Днешните им съперници от Едмънтън имат 7 победи и 7 загуби и са предпоследни в местната Северозападна дивизия с 15 точки.