Отборът на Ню Йорк Рейнджърс е само на крачка разстояние от преодоляването на първия кръг в плейофите в НХЛ.

Срещу „рейнджърите” на практика липсваше съпротива на опонента им Атланта Трашърс и те смазаха домакините си със 7:0 в третия мач между тези противници.

По този начин само победа дели нюйоркчани от отстраняване на Трашърс, тъй като това бе третата им поредна победа без нито един успех за тима от Атланта. Серията се играе до 4 успеха.

Истинската „голеада” започна Михаел Найлендър, който мушна първата шайба още в 32-ата секунда на двубоя. Отново той удвои преднината на домакините в средата на първата част, а до края на третината сред голмайсториет името си записа и чехът Марек Марик.

През вторите 20 минути дойде ред и на Райън Калахан да вкара два гола, а в заключителната част Брендън Шанахан и отново Найлендър разнищиха „боклукчийте”.

Анахайм Дъкс пък допусна поражение с 1:4 при гостуването си в Минесота на местния Уайлд и пропусна шанса да се класира за втората фаза още днес, след като водеше в серията с 3-0 победи.

За домакините точни баха Пиер-Марк Бушар, Мариан Габорик, Брайън Ролстън и Марк Периш, а почетното попадение за "патоците" вкара Крис Пронгър в началото на втората третина.

Същевременно "сенаторите" от Отава също постигнаха трета победа - този път с 2:1 при гостуването си на Пингуинс в Питсбърг. Нов успех за Сенатърс ще означава елиминиране на Сидни Кросби и компания, а петият мач е в четвъртък.

Ванкувър също записа трета победа над Далас след 2:1 в негостоприемната "Американ Еърлайнс Сентър" и е само на крачка от продължаване напред.