Тимът на Бъфало Сейбърс успя да надделее с 3:2 над домакина си от Отава Сенатърс в мач №4 от финалната серия между двата тима в Източната конференция на НХЛ и по този начин запази живи надеждите си за отстраняване на „сенаторите”.

Големият герой за гостите обаче не е някой от изключително класните нападатели на Бъфало, а стражът им Райън Милър, който спаси цели 15 изстрела към своята врата в заключителната трета част на срещата.

Дерек Рой сюрпризира неприятно противниците и над 20-те хиляди зрители в „Scotiabank Place” с попадение „от съблекалните” още в 9-ата секунда на мача.

До края на третината нов гол така и не падна, а в началото на втората част руснакът Максим Афиногенов и дежурният реализатор Крис Дръри доведоха резултата до комфортното 3:0 за по-малко от 4 минути.

Победата за гостите обаче не дойде никак лесно. На Дийн Макамънд и Питър Шефър бяха нужни 1.46 минути, за да нанижат два бързи гола и да върнат с пълна сила интригата в двубоя пет минути преди края на третината.

Последните 20 минути бяха най-драматични, а домакините пропуснаха множество шансове да реализират. Основна „вина” за това има вратарят на Сейбърс Милър, чиито намеси пратиха серията в пети мач. В тази среща домакинско предимство ще имат хокеистите от Бъфало.