В първа финална среща в западната конференция на НХЛ след драматична победа Детройт надделя трудно над Анахайм в собствената си зала "Джо Луис Арина" с 2:1  и поведе в серията с 1-0 победи.

И двете попадения за успеха на Ред Уингс вкараха скандинавци. Зетерберг реализира първото попадение в срещата в първата третина. Шайбата навести мрежата на Анахайм в 4-ата минута след като срещата започна.

През втората част не падна ново попадение и всичко остана да се реши през третата третина. В нея Анахайм стигна до изравняване. Кунитц изравни във втората минута на частта и върна интригата в двубоя.

Домакините се оказаха по-печелившият отбор, тъй като пет минути преди финалната сирена Холстрьом вкара второто попадение и донесе първата победа на Детройт в серията.

Стражът на домакините Доминик Хашек отрази 31 удара по посока вратата си, с което помогна за успеха на отбора.