Питсбърг победи Монреал с 3:2 и записа пета поредна победа над канадците. Паскал Дюпюа вкара победния гол за "пингвините" по-малко от 7 минути преди края на мача. Капитанът на Питсбърг Сидни Крозби не отбеляза точка във втори пореден мач след завръщането си на леда, но въпреки това вратарят на Монреал Кери Прайс имаше доста работа и трябваше да спира 41 удара.

Лос Анджелис победи Финикс с 3:2 след изпълнение на дузпи и се приближи на точка до лидерите в НХЛ Вашингтон и Сан Хосе. Оскар Молър и Джак Джонсън вкара за Ел Ей през първия период, а при дузпите точен бе Джъстин Уилямс.

Бостън разби Торонто с 5:2 и излезе начело в Североизточната дивизия. Марк Реки вкара два гола в последните три минути на мача, а другите попадения за Бостън отбелязаха Марк Стюърт, Дерек Морис и Дейвид Крейчи.

Вратарят на Отава Брайън Елиът спаси 22 удара и записа втори шутаут в НХЛ при победата над Филаделфия с 2:0. Ник Фолиньо и Джеси Уинчестър вкараха головете за "сенаторите" през третия период. Отава за първи път този сезон постигна победа без допуснат гол в своята мрежа.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ): Бостън - Торонто - 5:2 Филаделфия - Отава - 0:2 Монреал - Питсбърг - 2:3 Нешвил - Кълъмбъс - 4:3 (след дузпи) Ванкувър - Атланта - 4:2 Лос Анджелис - Финикс - 3:2 (след дузпи)