Хокеистите на Питсбърг Пингуинс успяха драматично да се наложат над домакините от Ню Йорк Рейнджърс в мач от редовния двубой на Националната хокейна лига на Щатите и Канада.

Двубоят се превърна в истинска голова фиеста, но до крайния успех с 6:5 се добраха "пингвините".

Първата третина не предвещаваше толкова резултатен сблъсък, тъй като двата тима се оттеглиха за почивка без да си отбележат гол.

Първи головата си сметка в мача откриха домакините чрез Джордан Стаал, но неостаряващият чех Яромир Ягър изравни.

На свой ред нюйоркчани поеха лидерството с точно попадение на Мат Кълън, но Питсбърг доведе резултата до 2:2 в средата на втората третина с точен удар от страна на Кристофър Летанг.

Головете в тази част не спряха до тук. "Рейнджърите" отново дръпнаха с гол преднина, отбелязан от дясното крило Адам Хол, 4 мин. преди края на частта Михаел Оле доведе резултата до поредното равенство.

Жаром Игинла бележи Само минута след подновяването на играта защитникът Райън Уитни даде преднина на Пингуинс, но 5 мин. след неговия гол Михаел Найлендър се разписа за тима от "Голямата ябълка".

Уитни вкара втората си шайба малко преди средата на последната част. Брендън Шанахан обаче отново бърна съперниците в изходи позиции.

Точка на спора 4 сек. преди финалната сирена сложи Сидни Кросби и даде победата на "пингвините".

В друг двубой от първенството Калгари Флеймс и "сенаторите' от Отава трудно си отбелязаха гол. Все пак победното попадение за "огнените" бе дело на Жаром Игинла в средата на последната третина.