Тампа Бей Лайтинг 2-4 Питсбърг Пингуинс (0-0, 0-1, 1-3)

Фил Кесел и Карл Хагелин вкара по един гол и направиха по една асистенция за стратегическата на победа на Питсбърг. Пингвините поведоха с 2-1 победи в серията преди следващата четвърта среща, която е утре отново в Тампа.

„Те имат заслуга и в защита и в нападение." - каза треньорът на Пингвините Майк Съливън. „Бонино и Хагелин убиват численото предимство. Мисля, че играта на Кесел без шайба е важна. Те са линия, която ни дава комфорт,"

Карл Хагелин откри 10 секунди преди края на втората част. Фил Кесел вкара седмия си гол в плейофите за за 2-0. Ник Бонино спечели шайбата в битка с Валтери Филипула за вратата и подаде на Кесел, който преодоля Андрей Василевски с удар над ръкавицата от малък ъгъл.

Сидни Кросби и Крис Куниц добавиха два гола в последната третина. Новобранецът Мат Мъри направи 26 спасявания.

„Сините" от Сейнт Луис поведоха на „Акулите"

Вратарят Бриън Елиът спаси домакините

Тайлър Джонсън и Ондрей Палат вкараха за Лайтинг, които губят за първи път два последователни мача. Питсбург нанесе 38 удара във втората и трета части. Тампа отговори само с 16. В първата третина предимството бе за домакините 12-10.

Снимка 234808

М1 М2 М3 М4 М5 М6 М7
Питсбърг Пингуинс 2-1 Тампа Бей Лайтинг 1-3 3-2пр 4-2 20.05 22.05 24.05 26.05
Сейнт Луис Блус (Ц2) 1-1 Сан Хосе Шаркс (П3) 2-1 0-4 19.05 21.05 23.05 25.05 27.05

В плейофи досега: Питсбърг - Тампа Бей 0-1 серии, Сейнт Луис - Сан Хосе 2-2 серии.

Този сезон: Питсбърг - Тампа Бей 0-3 победи, Сейнт Луис - Сан Хосе 1-2 победи.