Джордан Стаал отбеляза третото си попадение в мача в четвъртата минута на продължението, за да изведе тима си Питсбърг Пингуинс до успех с 6:5 над домакините от Торонто Мейпъл Лийфс в поредна среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

По този начин Стаал увеличи сметката си на седем гола в последните пет срещи на „пингвините", които успеха да спечелят точки във всеки от 13-те си последни мача (11 победи, 0 загуби и 2 поражения след продължения). Подобна серия Питсбърг регистрира в периода 19 декември - 21 януари 1997 г., като тогава балансът на състава бе 12-0-2.

Центърът на „кленовите листа" Крис Нюбъри бе принудително изведен от леда в края на третия период, след като в ръкопашна схватка получи тежки удари в главата от Роналд Петровички. В следствие на крушетата Нюбъри падна на леда и няколко минути лежа напълно неподвижно в „Еър Кенада Сентър".

Дуелът се разрази 33 секунди, след като Питсбърг реализира петия си гол, в следствие на което срещата бе преустановена за около шест минути.

Рекордният брой от 19 620 зрители бяха дошли в канадският град, за да видят на живо звездата на гостите Сидни Кросби, който обаче този път не успя да се разпише.

„Нюбъри е контактен и успя да ни каже няколко думи. В следващите два дни ще му бъдат направени всички необходими изследвания. В подобни случаи няма значение колко си здрав, защото е достатъчен само един удар на точното място и си на леда. Нещата стават наистина сериозни, когато тези момчета свалят ръкавиците", заяви след срещата наставникът на гостите Пол Морис.

Всички резултати в НХЛ от тази нощ:
Далас - Анахайм 1:0
Бостън - НЙ Айлендърс 4:3 (след дузпи)
Бъфало - Калгари 3:2 (след дузпи)
Торонто - Питсбърг 5:6 (след прод.)
Монреал - Отава 3:5
Филаделфия - Сейнт Луис 4:3 (след прод.)

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Ню Джърси - 55 мача, 34 победи, 15 загуби, 6 заг. след прод.; 74 точки
Североизточна дивизия: Бъфало- 57 м., 38 п., 15 з., 4 з. след прод.; 80 точки
Югоизточна дивизия: Атланта - 57 м., 30 п., 18 з, 9 з. след прод.; 69 точки