Шампионите от Питсбърг Пингуинс победиха Отава Сенатърс с 8:5 в поредния си мач от НХЛ. Брайън Ръст отбеляза хеттрик за първи път в своята кариера.

В средата на втората третина Отава водеше с 4:2. Титулярният вратар на Питсбърг - Марк-Андре Флюри допусна някои нехарактерни грешки и беше заменен от Мат Мъри, който затвори вратата си до края на мач.  В рамките на 6 минути от 29-ата до 35-ата домакините обърнаха резултата. През третата част те вкараха нови три шайби. Гостите успяха единствено да намалят за 6-5, преди Ръст да оформи хеттрика си с  два гола.

Бостън победи Флорида с 4:3. Давид Пастърнак отбеляза победната шайба в добавеното време след 1:23 мин. игра. Джейсън Демерс беше успял да изравни по-малко от две минути преди края на редовните 60 минути. 44-годишният Яромир Ягър отбеляза своя гол №754 за Флорида, с който откри резултата след 1:24 минути игра.

В другите два мача Кълъмбъс победи Аризона с 4:1 и Вашингтън се наложи над Бъфъло с 3:2.

В източната конференция начело е Монреал с 36 точки. Следван от Ню Йорк Рейнджърс и Питсбърг с 35 точки и Кълъмбъс с 34 точки.

В западната конференция е Чикаго с 35 точки. Сейнт Люис е с 32 точки, а Сан Хосе е с 31 точки.