Цели шест гола срещу само един успяха да реализират хокеистите на Анахайм Дъкс във вратата на домакина си Вашингтон Кепитълс в поредна среща от хокейното първенство на САЩ и Канада.

До убедителният резултат от 6:1 пред 12 хил. зрители във „Вижън сентър" „патоците" стигнаха без особени затруднения.

Пръв головият спектакъл откри крилото на гостите Шон Торнтън, който едва 57 секунди след началото на двубоя помрачи настроението на феновете в залата.

През първата третина гол за Анахайм отбеляза и Тод Марчант, който бе точен пет минути преди сирената. През втората част гостите бяха по-спокойни и реализираха само 1 попадение чрез Дъстин Пенър, довеждайки резултата до 3:0.

В последните 20 минути обаче „патоците" бяха безмилостни към домакините си. Момчетата на наставника Ранди Карлайл мушнаха три шайби в противниковата врата. И в тази среща не пропусна да блесне ветеранът Тиму Селане, чийто гол в началото на частта съвсем отчая домакините.

Първото си и единствено попадение в мача столичани вкараха едва в последната третина, като почетното попадение бе дело на Александър Семин, но нови два гола на Анди Макдонал и Кори Пери оформиха крайното 6:1.

С този успех Анахайм се утвърди като номер 1 за момента в цялата НХЛ, като това бе 22-ра победа за „патоците", като по пози начин тимът събира 50 точки на върха в Тихоокеанската дивизия на Западната конференция.

След това поражение, Вашингтон наруши още повече баланса си, допускайки 16-та загуба при 12 успеха от началото на първенството.

В друга среща от нощта двата гола на Джейми Лангенбрюнер и Брайън Джионта донесоха 16-я успех за сезона на домакина Ню Джърси Девилс над Филаделфия Флайърс, които остават „закотвени" на дъното в Атлантическата дивизия на Изток.