Две от най-големите звезди на Националната хокейна лига Александър Овечкин и Александър Сьомин ще се присъединят към националния отбор на Русия за фазата на директните елиминации на Световното първенство по хокей на лед във Финландия и Швеция. Отборът на Овечкин и Сьомин в Вашингтон Кепитълс отпадна на полуфиналите в Източната конференция след загуба с 1:2 от Ню Йорк Рейнджърс в решаващия седми мач от серията.

Овечкин, който през 2008 и 2009 година беше определен за най-полезен играч в НХЛ, участва за осми път на световно първенство, а Сьомин - за шести път.

Още във 2-рата мин. Брад Ричардс изведе Ню Йорк напред, а в началото на втората третина след грешка на Овечкин резултатът беше удвоен. Минута по-късно столичани върнаха един гол, но повече не успяха нищо да постигнат.

На финала в Източната конференция ще се срещнат Ню Йорк Рейнджърс и Ню Джърси Девилс.

Започна финалната среща в Западната конференция. В първия мач Лос Анджелис Кингс се наложи над домакина Финикс Койотс с 4:2 и поведе с 1:0 победи. Дуайт Кинг се отличи с два гола, Дъстин Браун добави гол и асистенция, а четвъртият гол беше дело на Анзе Копитар . Вратарят Джонатан Куик допринесе с 25 спасявания.

Дерек Норис и Микел Бьодкер на два пъти изравняваха за домакините, а резултатът след втората третина беше 2:2. Браун даде нов аванс за Лос Анджелис в 2:11 минута на третата част, а Кинг реши всичко с втория си гол в мача 48 секунди преди края на празна врата. Вратарят на Финикс Майк Смит отрази 44 шайби, но и това не беше достатъчно.