Тимът на Отава Сенатърс не срещна особена съпротива в собствената си зала „Скотиабанк Плейс" срещу гостите си от Минесота Уайлд и се наложи с 5:3 в поредна среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Домакините свършиха своята работа още в първата третина, когато реализираха три безответни гола благодарение на Андрей Мезарос, Крис Кели и Крис Нийл.

В началото на втората част четвърто попадение за „сенаторите" съвсем обезсърчи Минесота. Автор на гола стана шведското дясно крило на домакините Даниел Алфредсон.

Все пак минута по-късно едно попадение върна Паскал Дюпюи, като доведе резултата до 4:1.

В заключителната трета третина Брайън Ролстън стана автор на втория гол за „дивите", но желанието им за нещо повече в тази среща бе съкрушено от Петер Шаефер, който заби петата точна шайба за домакините.

До края остана време и за ново попадение, чийто автор стана финландецът Мико Кову и по този начин само оформи крайният резултат - 5:3.

Въпреки днешния успех Отава се намира на незавидното предпоследно място в Североизточната дивизия на Източната конференция в НХЛ с актив от 9 победи и 12 неуспеха, като по този начин събира 19 точки. Водач в дивизията и в цялата НХЛ с 35 точки е тимът на Бъфало.

питканенВ друга среща от тази нощ резултатът на светлинното табло във Филаделфия се повтори, но този път в полза на гостите от Питсбърг, които записаха 10-ия си успех в лигата, надигравайки домакина Флайърс пред 19 хил. зрители.

И тук сценарият се повтори, като гостите дръпнаха с 3:0 още в първите 20 минути и не позволиха на „летящите" да сътворят обрат.

През втората част двата тима си размениха по две попадения, а в последната третина Филаделфия стигна само до намаляване на головата разлика с попадение 3 сек. преди финалната сирена.