Тимът на Отава Сенатърс претърпя тежко поражение при гостуването си на Вашингтон Кепитълс - 2:6. Неуспехът спря добрата серия от 4 поредни победи на "сенаторите". За сметка на това столичани записаха 4-та поредна победа и се намират в много добра форма.

За домакините с изявите си блестеше капитанът Крис Кларк, който отбеляза две попадения, докато за Отава добре се представи Джейсън Спеца.

В двубой повторение на миналогодишния финал за КУпа Стенли Едмънтън надделя над шампиона Каролина с 3:1. Първата третина не предложи на зрителите попадения. Головете паднаха чак през втората част.

Тогава Уинчестър откри за домакините, но Адамс изравни в средата на периода. В края на третината Едмънтън отново поведе чрез Смит, а в самото начало на третата част Писани оформи крайния резултат.