Крис Филипс и Алекс Ковальов вкараха по един гол в третата третина при успеха на Отава над Вашингтон с 6:5 в мач от първенството на НХЛ. Джейсън Спеца записа гол и две асистенции през първата част, а Брайън Елиът спаси 19 удара за победителите.

Така сенаторите продължиха чудесната си серия от 13 успеха в последните 14 мача в НХЛ. Крис Нийл отбеляза в края на втория период, за да изравни 4:4. Милан Михалек и Даниел Алфредсон също се разписаха за Отава.

Руският национал Александър Сьомин вкара третия си гол в мача и 29-ти за сезона, 13:13 минута на третата част, за да изравни за трети път в мача. Сергей Самсонов се разписа в 1:47 минута на продължението при победата на Каролина над Бъфало с 4:3.

За Каролина това бе четвърта поредна победа, а за Бъфало - шеста поредна загуба. Брендън Сътър е отличи с гол и две асистеции за победителите. Дерек Рой пък вкара два гола за Бъфало.