Отборът на Отава Сенатър спобеди Анахайм Дъкс с 5:3 като домакин в третия двубой от финалния плейоф за спечелването на купа "Стенли".

Срещата се игра в "Скошабенк Плейс" в канадската столица и това може би попречи на "патоците" да постигнат до трета поредна победа във финалната серия.

Антон Волченков откри за Отава през първата третина. Дийн Мак Аманънд и Даниел Алфредсън направиха 3:0 са "сенаторите" през втората част.

До края двата отбора си разменяха голове дело на Райън Гецлаф (Анахайм), Майк Фишър (Отава), Кори Пери (Анахайм), Крис Нийл (Отава) и Анди Макдоналд (Анахайм).

Това обаче не повлия на съотношението на силите и Сенатърс намалиха резултата в серията на 2-1 в полза на Дъкс.

Четвъртата среща е на 4-ти юни отново в Отава. Във финалния плейоф се играе до 4 победи от 7 мача.