Отава Сенатърс победи с 2:1 шампионите от Питсбърг Пингуинс и насрочи седми мач във финалната серия от Източната конференция на НБА. Отборът от канадската столица губеше с 0:1 във втората част, но успя да направи пълен обрат и ще пътува до Питсбърг за решителната среща, която ще определи съперника на Нешвил Предейтърс за Купа Стенли.

Нешвил Предатърс за първи път на финал в НХЛ

Колтън Сисънс вкара хетрик за четвъртата победа над Анахайм

Вратарят на "сенаторите" Крейг Андерсън спаси 45 удара, 22 от които през втората третина. Той се реваншира за слабата си игра в предишната среща, когато беше заменен след 4 бързи гола.

Майк Хофман вкара победния гол след 41:34 мин. игра. Той получи пас от Фредерик Клаесон  и заби шайбата над ръкавицата на Мат Мъри. Евгени Малкин за Питсбърг и Боби Райън за Отава отбелязаха по едно попадение във втората част.

Въпреки загубата, Питсбърг остава фаворит за защита на титлата в НБА спечелена през миналата година.