Съставите на Отава и Сан Хосе взеха домакински победи и успяха да поведат в сериите си в НХЛ.

Хокеистите от столицата на Канада се наложиха с 2:0 над Ню Джърси в полуфиналите на Източната конференция и поведоха с 2-1 победи. И двете шайби паднаха в последната третина.

Том Прайсинг откри резултата в началото на частта. Вратарят на гостите Мартин Бродьор протестира и заяви, че центърът на „сенаторите" Фишър го е фаулирал преди гола, но попадението бе зачетено. В последните минути Джейсън Спеца вкара за крайното 2:0. Отличен мач направи и вратарят на Отава Рей Емъри, който спаси всичките 25 удара, отправени към него.

В Калифорния Шаркс надделя с 2:1 над лидера в редовния сезон на Западната конференция Детройт и също дръпна в серията с 2-1. Капитанът на „червените криле" Никлас Лидстрьом откри за гостите в първата третина, като реализира при числено предимство.

Райън Клау изравни през втората част и пак той подаде за победната шайба на Джонатан Чийчо 6 минути преди края на мача. Вратарят на Сан Хосе Евгени Набоков спаси 29 удара, а колегата му от Детройт Доминик Хашек се отличи с 25 отразявания.