Отборът на Ню Йорк Рейнджърс загуби с 2:4 от Ню Джърси Девълс в мач от поредния кръг в НХЛ. Така тимът изпусна възможността да се изравни по точки с шампиона и лидер Питсбърг Пингуинс.

Гостите поведоха с 2:0 след попадения на Зак Парайс и Никлас Бергфорс, но домакините успяха да се върнат в двубоя с голове на Мариан Габорик и Алекс Коталик през втората третина. В третата част обаче лявото крило Дайниус Зубрус отново изведе "дяволите" напред - 2:3. В края на мача "рейнджърите" рискуваха с пускането на шести полеви играч и получиха нов гол за крайното - 2:4, дело на Зак Парайс.

В дербито на Западната конференция Финикс Койотс надделя над Детройт Ред Уингс с 3:2 след продължение. Първо Петр Пруха изравни 2:40 минути преди края на редовното време, а след това Ейдриън Окоан наказа гостите във втората минута на овъртайма. По този начин Финикс излезе на върха в Тихоокеанската дивизия с 12 точки, колкото имат още Лос Анджелис Кингс и Далас Старс.

Нешвил Предатърс пък сложи край на серията си от шест поредни загуби с успех над Отава Сенатърс с 6:5 като гост след продължения. Ший Уебър се разписа в овъртайма и донесе третата победа за Нешвил от началото на сезона.