Финалът за купа Стенли в Националната хокейна лига продължава. В четвъртия мач отборът на Ню Джърси Девилс успя да спечели първата си победа в серията срещу Лос Анжелис Кингс и да намали резултата до 1:3. Срещата завърши 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) за "дяволите".

Стигнал до последния етап на отчаянието Ню Джърси хвърли в боя двама ветерани, а победата отново им донесе новобранец. Не игралият от януари защитник Хенрик Таллиндер и 35-годишния нападел Петр Сикора (3 пъти носител на купа Стенли) бяха призовани да защитят последния бастион. Трябва да се отбележи, че и двамата се включиха изключително силно.

Първите две третини завършиха безрезултатно като двата отбора си поделиха надмощието. През първата по-активни бяха гостите от Ню Джърси. През втората домакините вдигнаха оборотите и тръгнаха на щурм, за да решат резултата от серията, но благодарение на отличната игра на опитния 40-годишен вратар на "дяволите" Мартин Бродьор, резултатът оснана непроменен.

Всичко интересно се случи през третата третина. При равностойна игра все пак гостите успяха да открият. Шайбата вкара Патрик Елиаш в 8-ата минута след чудесен пробив на литовеца Зубрус. Но предимството на Ню Джърси не продължи дълго. Само минута по-късно Дрю Даути изравни при числено превъзходство. В оставащото до края време равновесието в играта се запази като вратарите и на двата отбора доминираха. Все пак в 16-ата минута "дяволите" излязоха отново напред след като удар на младока Адам Енрике попадна в близкия горен ъгъл над рамото на вратаря Куик. Енрике, който беше героят в мачовете от първия и третия кръг на плейофите като вкарваше шайби в продълженията на решаващите срещи, отново измъкна своя отбор.

Точка на спора сложи Иля Ковалчук, който вкара в 19-ата минута на празна врата.

Петият мач ще се играе в събота в Нюарк. От 2008 г. насам победителят в купа Стенли неизменно получава трофея на терена на противниковия отбор. "Кралете" ще направят всичко възможно да продължат тази серия.