Ню Джърси Девилс победи като гост Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) и изравни резултата в серията на финала в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Рейнджърс спечели първия мач с 3:0. В "Медисън Скуеър Гардън" домакините водеха с 2:1 в 32-рата минута, но след това допуснаха два гола.

Иля Кочалчук откри резултата за Ню Джърси в първата част, но Рейнджърс стигнаха до пълен обрат с попадения на Марк Стаал и Крис Крейдър. В края на втората част Райън Картър изравни, а в началото на третата Дейвид Кларксън донесе победата на Ню Джърси.

Мач номер 3 е в събота в Ню Джърси.

Победителят в серията ще играе на финала за купа "Стенли" с победителя във финала на Западната конференция между Лос Анджелис и Финикс. До момента Лос Анжелис води с 2:0 победи.