Отборът с най-слаби показатели класирал се за плейофите в НХЛ - Нешвил Предейтърс изтръгна първа победа в серията от втория кръг на елиминациите. Нешвил се наложи като гост на Сейнс Луис с 4-3.

Победният гол беше вкаран от 36-годишния Върнън Фидлър пет минути преди сирената. Фидлър не игра в предишната серия срещу Чикаго.

Предейтърс водеха с 3-1 след втората третина, но допуснаха изравняване след попадения на Джейдън Шварц и Владимир Соботка.

Започва вторият кръг от плейофите за хокейната Купа Стенли

Питсбърг и Уошингън е най-интересният сблъсък

Колин Уилсин откри резултата за Нешвил в 12-та минута. П.К. Субан увеличи на 0:2, а Колтън Парайко намали след 8 минути игра във втората третина. Филип Форсберг възстанови разликата от два гола 4 минути по-късно.

Победителите загубиха в средата на втората част Кевеин Фала, който получи грозна контузия. Пекка Рине направи 27 спасявания. За Сейнт Луис вратарят Алън отрази 28 шайби.

Втората среща от серията е в петък отново в Сейнт Луис.