Лидерът в Източната конференция Монреал победи трудно с 3:2 след изпълнение на дузпи тима на Бостън в среща от кръга в НХЛ.

Домакините от Канада поведоха след първата третина с 2:1 с голове на Марков и Костицин, а за гостите, които са седми в класирането на Източната конференция, се разписа Савард.

През втората част Нокелайнен върна още едно попадение за Бостън и направи резултата 2:2. През третата третина и продълженията не падна гол и трябваше са се бият наказателни удари.

Водачите в Източната конференция бяха по-съсредоточени и постигнаха победа с 3:2.

Първият тим на запад Детройт също нямаше проблеми при гостуването си на Калъмбъс и постигна успех с 4:1.

Домакините, които са сред последните тимове в конференцията, не успяха да се противопоставят на "червените криле" и допуснаха по две попадения в първата (Лидстьом, Зетеберг) и последната третина (Францен, Датшък). Почетния гол за Калъмбъс вкара Наш в третата част.