Тимът на Монесота Уайлд се наложи след наказателни удари с 4:3 при гостуването си на Чикаго Блекхоукс в единствената среща за нощта от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

След нулевото равенство в първата третина, в началото на вторите 20 минути хокеистите от „ветровития град” поведоха благодарение гола на Туомо Рууту, а само 30 секунди по-късно резултатът вече беше 2:0, като точен бе чехът Мартин Хавлат. Все пак гостите от Минесота съумяха да намалят чрез Пиер – Марк Бушар преди Чикаго да си върне двата гола преднина.

В заключителните минути на частта Мариан Габорик отново даде надежди на гостите, реализирайки петата шайба в интригуващия мач. В заключителната част „дивите” имаха още повече за радост, а в прегръдките на съотборниците си попадна канадският ветеран Уес Уолц, довеждайки резултата до 3:3.

След като в оувъртайма двата тима не успяха да си отбележат нов гол, при наказателните удари гостите показаха по-здрави нерви и грабнаха двете точки.
По този начин Минесота записа 24-ата си победа от началото на сезона, като се намира на третото място в Северозападната дивизия на Западната конференция. Същата позиция заема и Чикаго, но в Централната дивизия.