Минесота се утвърди като силен домакин и удари Ванкувър с 5:2.

Бранко Радивоевич вкара на два пъти, а Брайън Ролстън добави гол и асистенция при победата на Минесота като домакин над Ванкувър с 5:2. Павол Демитра и Марк Париш също отбелязаха по един гол.

Минесота постигна 13 победа и има регистрирана само една домакинска загуба в "Енерджи Сентър". Само Анахайм има повече победи у дома - 14. Роберто Луонго направи 22 спасявания отправени към вратата му. Мани Фернандес спря 20 удара към вратата си. Ролстън вкарва трети гол в трети домакински мач направи 2:0 във втората минута на втория период.

Демитра откри резултата в първата част на срещата. Линден вкара гол във вратата на Луонго и върна надеждите на гостуващия тим. Радивоевич вкара три минути преди края на втората третина и върна нещата им по местата си.

В третата част домакините вкараха две попадения чрез Радивоевич и Париш, а гостите отвърнаха с почетно попадение, който беше дело на Биекса за да се фиксира крайното 5:2 за домакините.