Брент Бърнс вкара гол 1:38 минути от началото на продължението и донесе победата на Минесота над Сан Хосе с 3:2 в мач от първенството на НХЛ. Сан Хосе изравни 25 секунди преди края на редовното време. Едната точка обаче бе достатъчна на тима, за да оглави класирането в НХЛ. Сан Хосе има 61 точки от началото на сезона, с една повече от Бостън.

Това бе първа победа в 10 мача за Минесота срещу своя съперник от западната конференция.

Калгари записа четвърта поредна победа, след като се наложи над Едмънтън с 6:4. Жаром Игинла и Майкъл Камалери вкараха всеки по два гола и подадоха за други три за победителите, които са лидери в северозападната дивизия.

В Далас Луи Ериксон се отчете с две попадения при успеха с 4:2 над Ню Джърси, а по един гол добавиха Марк Париш и Лендън Уилсън. Вратарят Марти Турко спаси 25 изстрела.

В Анахайм вратарят Стийв Мейсън стана първият страж на Кълъмбъс с три поредни мача без допуснат гол при успаха с 2:0 над домакините. Мейсън отрази 27 удара и така в трите двубоя без допуснат гол е направил общо 71 спасявания за 182.08 минути.

От началото на сезона той е допуснал средно по 1.69 гола. Крейг Макдоналд отбеляза гол при дебюта си за Кълъмбъс. Финикс победи Колорадо с 3:1 като с два гола за две минути през втората третина се отличи Петер Мюлер. Оли Йокинен също се разписа за Финикс.

Сергей Самсонов вкара два гола и добави една асистенция при победата на Каролина с 3:1 над Атланта. Ню Йорк Айлендърс се наложи над Флорида с 4:2 и записа първа победа над този съперник от 2006-та година насам.