без допуснат гол в НХЛ, вратарят Мартин Бродюр записа 101-ия си шътаут при победата на Ню Джърси с 4:0 над Минесота. Канадският страж отрази 35 шайби на вратата на Дяволите, а два гола за победата вкара Патрик Елиас. Брайън Джонта и Джони Одуя отбелязаха другите две попадения за домакините, които записаха 11-а поредна победа в Нюарк.

Мариан Хоса пък вкара гол на бившия си отбор Атланта при завръщането си във "Филипс Арина" и с 36-то си попадение помогна на действащия шампион Детройт да спечели с убедителното 6:3 като гост. Йохан Францен записа гол и две асистенции за Детройт, докато на вратата на Червените криле Крис Озгууд отрази 31 шайби за четвъртата си поредна победа като титуляр.

Детройт спечели пет поредни мача навън и вече има актив от 105 точки, с които води общото класиране в НХЛ. Брайън Рафалски, Павел Датсюк, Иржи Худлер и Даниел Клиъри вкараха останалите четири гола за Детройт. Брайън Литъл, Колин Стюарт и Слава Козлов бяха точни за Атланта. Сидни Кросби и водещият голмайстор на НХЛ Евгени Малкин записаха по гол и асистенция за отбора на Питсбърг, който победи гостуващия Лос Анджелис с 4:1.

Марк-Андре Флюри спаси 24 шайби, а Тайлър Кенеди и Бил Гуерин се възползваха от асистенциите на Кросби и Малкин за другите два гола в полза на Пингвините. Миналогодишните финалисти, които са с актив от 12-1-3 под ръководството на Дан Билсма, спечелиха три поредни мача и делят четвъртото място в Източната конференция с отбора на Филаделфия.

Летящите победиха Бъфало с 6:4 като гости в друга среща от вечерта. Бившият капитан на домакините Даниел Бриер вкара два гола само за 2 минути във втората част, а Майк Ричардс, Симон Ганье, Майк Нъбъл и Джеф Картър вкараха останалите четири попадения за Филаделфия. Томас Ванек, Доминик Муур, Дерек Рой и Крис Бътлър бяха точни за Бъфало.