В среща от поредния кръг в НХЛ гостуващият тим на Лос Анжелис Кингс разгроми домакините от Флорида със 7:0.

Двата тима се представят доста зле през този сезон като Лос Анжелис заемат последното място в Западната конференция с едва 17 победи, а Флорида заемат четвъртата позиция в Югоизточната дивизия на Източната конференция с едва 20 успеха.

Шон Бърк спаси 40 удара към вратата си и направи своя 38-ми мач без допуснат гол в кариерата си за успеха на Кингс.

По две шайби вкараха Александър Флоров и Майкъл Камалери, спомагайки за постигането на големия успех. По едно попадение за победата реализираха Константин Пушкарев, Дъстин Браун и Джейми Лундмарк.

Навършилият на 29 януари четиридесет годишна възраст Бърк успя да запази суха мрежата си за първи път от 8 април 2006 година, когато не допусна гол във вратата си срещу тима на Питсбърг.

Кралете вкараха шест попадения от 18 шута до края на втората част на двубоя и решиха изхода от срещата преди края на срещата.

Временните водачи в отделните дивизии в НХЛ:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Ню Джърси - 53 мача, 32 победи, 15 загуби, 6 заг. след прод.
Североизточна дивизия: Бъфало- 54 м., 35 п., 15 з., 4 з. след прод.
Югоизточна дивизия: Атланта - 55 м., 29 п., 18 з, 8 з. след прод.