Алекс Ковальов отбеляза своя гол №400 в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това стана при успеха на Отава над Каролина с 4:2. Ковальов се отличи с хеттрик, юбилейното попадение стана при 2:2 след като руското дясно крило стреля силно в кънката на бранителя Джей Харисън.

Джейсън Спеца също се разписа за победата на Сенаторите, а Ковальов вкара последния гол в мача на празна мрежа. Два гола за Каролина отбеляза Рей Уитни, докато вратарят на Ураганите Мани Лигъси спря 33 удара към вратата си.

За пореден път Тод Бертуци се превърна в герой за отбора на Детройт, който победи с 3:2 Нешвил след продължение. Дясното крило от Онтарио, Канада, вкара в редовното време и в добавената част за втора поредна вечер, носейки победи за вицешампионите на хокейната лига.

Евгени Малкин пък спаси носителя на Купа "Стенли" Питсбърг в собствената му "Мелън Арина", след като наниза победна шайба 37 секунди след началото на добавената четвърта част за измъченото 3:2 над Флорида. Паскал Дюпуи и Руслан Федотенко вкараха останалите два гола за Пингвините, които печелят за трети пореден път с 3:2 срещу Флорида след изиграването на продължение или дузпи.