Пред 18 000 зрители в "Пепси Сентър" домакините от Колорадо Авеланч победиха с 3:2 Ванкувър Кенъкс.

Гостите откриха резултата с гол на Даниел Седин в 6-ата минута след асистенция на Лукас Крайчек и Маркус Наслунд.

Домакините изравниха с гол на Войтек Волски в 13-ата бинута на първата третина с асистенция на Пол Щастни и Брат Кларк.

Колорадо излезе напред в резултата с ново попадение реализирано от Марек Сватос в 3-ата минута на втората третина с асистенция на Джо Сакич и Брат Кларк.

Ванкувър изравни чрез Маркус Наслунд в 20-ата минута на третината, след асистенция на Хенрик Седин и Уили Мичъл.

В 15-ата минута на третата третина Марек Сватос вкара победното попадение за Колорадо. Асистенцията беше дело на Андрю Брюнет и Джо Сакич.

Към вратата на Роберто Уонго бяха изтреляни 35 шута, като 32 от тях вратарят отрази.

Това беше първа победа в шампионата за Колорадо и първа загуба за Ванкувър от началото на първенството.