Тимът на Бъфало Сейбърс не успя да се справи с домакините от Торонто Мейпъл Лийфс загуби с 4:2 в собствената си зала „Ейч ес би си Арина” пред близо 19 хиляди фенове в среща от поредния кръг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

След безрезултатна първа част, още в 21-та секунда на третината канадците поведоха с 1:0, благодарение точното попадение на Джеф О’Нийл. Домакините реагираха бързо и възстановиха равенството пет минути по-късно, като шайбата вкара Томас Ванек. До края на частта обаче „кленовите листа” отново успяха да си върнат гола преднина. Чешкият защитник Павел Кубина направи резултата 2:1.

В началото на последните 20 минути дежурното си попадение за Сейбърс отбеляза Крис Дръри за да изравни за втори път, но с последвалите две гола на Алекс Стийн и отново на О’Нийл Торонто си тръгна с победата.

По този начин Торонто нанесе 13-ата загуба на канадците, които продължават да са начело в Североизточната дивизия на Източната конференция. Торонто пък е на четвърта временна позиция в същата дивизия.

В друга среща от тази нощ Отава надделя над Ню Йорк Рейнджърс в голов трилър с 6:4, като и 4-те попадения за домакините от Ню Йорк паднаха в третата част. Преди това обаче „сенаторите” бяха взели комфортна преднина от 3 гола и двете им попадения в последната третина бяха достатъчни за успеха.