Каролина записа трета поредна победа в полуфиналите за Купа "Стенли", след като надигра с 3:2 домакините от Ню Джърси в мач от Източната конференция на НХЛ в сряда.

По този начин Ураганите се приближиха до финалите с актив от 3-0 успеха над Дяволите от Ню джърси в серията от до четири победи.

Отборът на домакините започна двубоя силно и още в третата минута Брилин откри резултата след добро подаване на Патрик Елиаш.

Ураганите обаче бързо се окопитиха и преди средата на първата третина съумяха да изравнят и дори да поведат в резултата - 2:1 с голове на Калън и Уилямс в 9-ата и 11-ата минути.

Надеждата за Ню Джърси върна чехът Патрик Елиаш с изравнителен гол във втората част- 2:2. Минута преди края на третината обаче Род Бринд 'Амур се разписа и оформи резултата на 3:2.

Четвъртата среща, която може да бъде последна в серията при победа на Каролина Хърикейнс, ще се играе в събота отново на леда в Ню Джърси.

В другия полуфинален мач  на Изток домакините от Бъфало поведоха в серията с 3-0 победи, като надиграха съперниците си от Отава с 3:2 след продължение.

В Едмънтън домакините победиха с 3:2 Сан Хосе след три продължения и намалиха резултата в серията на Запад на 1-2. Шон Хоркоф наниза победната шайба в 103-ата минута на двубоя, който беше най-дългият в историята на двата отбора.