Тимът на Монреал Канейдиънс постигна драматичен успех с 4:3 над гостите си от Питсбърг Пингуинс в среща от поредния кръг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Редовното време завърши при равен резултат - 3:3, като скъпоценния гол в продължението бе дело на защитника Шелдън Съри, който даде победата на „канадците".

С този успех Монреал събра актив от 64 точки, което му отрежда втора позиция в Североизточната дивизия на Източната конференция - на 10 точки от водача Бъфало.

Питсбърг също не си тръгна с празни ръце от канадския град, спечелвайки точка заради загубата си в продължението и с баланс от 26 победи, 17 загуби, 9 поражения след продължение, е зад лидера в Атлантическата дивизия на Изток - Ню Джърси.

Първата част бе спечелена от „пингвините", които взеха преднина чрез Джордан Стаал, но през втората част чехът Томас Плеканец изравни. Нов гол преднина за гостите даде Райън Уитни малко по-късно.

В третата част обаче Плеканец реализира второто си попадение, преди Марк Стрейт да изведе напред домакините за първи път в мача.

Две минути и половина преди сирената обаче, Мишел Уле изравни върна паритета за трети път. В оувъртайма повече късмет имаха домакините, които надделяха благодарение гола на Съри.

В другата среща от нощта Вашингтон Кепитълс бяха по-точни при наказателните удари и се наложиха с 2:1 над гостите си от Ню Йорк Айлендър. Домакините взеха ранна преднина още в 28-ата секунда чрез Майк Силинджър, но в началото на втората третина Мат Петинджър върна гола за столичани. След като е продълженията двата тима не си отбелязаха гол, домакините показаха повече майсторство при дузпите и се поздравиха с успеха.

Всички резултати в НХЛ от тази нощ:

Монреал - Питсбърг 4:3 (след прод.)
Вашингтон - НЙ Айлендърс (2:1 след нак. удари)

Временните водачи в отделните дивизии в НХЛ:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия:Ню Джърси - 53 мача, 32 победи, 15 загуби, 6 заг. след прод.
Североизточна дивизия:Бъфало- 54 м., 35 п., 15 з., 4 з. след прод.
Югоизточна дивизия:Атланта - 55 м., 29 п., 18 з, 8 з. след прод.