Отборът на Канада спечели Световната купа по хокей на лед. Във втория мач от финалната серия канадците победиха сборния отбор на Европа с 2:1 (0:1, 0:0, 2:0), а с това спечелиха и серията с 2:0 победи.

Отборът на Европа, съставен от хокеисти от Словакия, Германия, Швейцария, Норвегия и други, които не участват със самостоятелни отбори на турнира, проведе още един великолепен мач. Той откри резултата в 6-ата минута с гол на словашкия защитник Здено Хара. Европейците удържаха преднината си почти до края на мача. В последните две минути обаче изключителната канадска нападателна тройка в състав Сидни Кросби, Брад Маршан и Патрис Бержерон донесе Купата за своя отбор.

Първо в 58-ата минута Бержерон се възползва от численото преимущество на Канада и изравни резултата. А 44 секунди преди финалната сирена, когато канадците бяха в числено намален състав, Маршан осигури победата на своя отбор.

Сидни Кросби стана голмайстор на турнира.

Канада за 6-и път в своята история печели Световната купа (вземат се предвид и резултатите за Купата на Канада).