Канада победи отбора на Европа с 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) в първия мач от финалната серия на турнира за Световната купа, който се провежда в Торонто. Играе се до две победи от три мача. Следващата среща е в четвъртък.

Канада започна много устремно мача. Още в 3-ата минута Брад Маршан изведе своя отбор напред. През първата третина канадците реализираха още един гол, дело на Стивън Стамкос в 14-ата минута.

През втората третина Канада снижи темпа, от което се възползва отборът на Европа. В 27-ата минута Томаш Татар намали резултата. За повече обаче европейските хокеисти нямаха сили. През третата третина канадците успяваха да се справят с атаките им, а в 50-ата минута Патрис Бержерон вкара гола на успокоението за крайното 3:1.

В тима на Европа са включени хокеисти от европейските страни, които не са представени на турнира със самостоятелни отбори. Участват състезатели от Словакия, Германия, Австрия, Швейцария, Норегия и др.